Lapponica - Tiedonhakupalvelu

Kirjastojen ja museoiden kotisivuille

Tarkka haku Tarkka haku
Tietopalvelu Tietopalvelu
Hakuohjeet ja tiedonlähteet Info
Paluu etusivulle Paluu etusivulle
 

VERKKOTIETOPALVELUUN OSALLISTUJAT

Kirjastot
Arktisen keskuksen kirjasto Liisa Hallikainen 040-758 2590 liisa.hallikainen at ulapland.fi
Inarin kunnankirjasto Kristiina Mutenia 040-8304886 kristiina.mutenia at inari.fi
Kemin kaupunginkirjasto Liisa Hyvärinen 016-258 259 liisa.hyvarinen at kemi.fi
Lapin maakuntakirjasto Irene Piippola 016-322 2466 irene.piippola at rovaniemi.fi
  Mauri Aittaniemi 016-322 2466 mari.ekman at rovaniemi.fi
Seija Ålander 016-322 2469 seija.olander at rovaniemi.fi
Lapin yliopiston kirjasto Tapani Takalo 016-341 2909 tapani.takalo at ulapland.fi
Rovaniemen ammattikorkeakoulun kirjasto Tiina Mäntylä 020-798 5420 tiina.mantyla at ramk.fi
Sompion kirjasto Tiina Heinänen 040-7223827 tiina.heinanen at sodankyla.fi
Tornion kaupunginkirjasto Pirkko Siukonen 016-432 667 pirkko.siukonen at tornio.fi
Museot
Aineen taidemuseo Anitta Tikkala 016-432 436 anitta.tikkala at tornio.fi
Kemin taidemuseo Minna Korolainen 016-258 249 minna.korolainen at kemi.fi
Kultamuseo Heli Heinäaho 016-626 171 tai
0400-688128
heli.heinaaho at kultamuseo.fi
Lapin maakuntamuseo Päivi Rahikainen  016-322 2791 paivi.rahikainen at rovaniemi.fi
Rovaniemen taidemuseo Riitta Kuusikko 016-322 2820 riitta.kuusikko at rovaniemi.fi
Siida, saamelaismuseo ja luontokeskus Arja Jomppanen

 

040-5793313 arja.jomppanen at samimuseum.fi
Torniolaakson maakuntamuseo Pirkko Siukonen 016-432 449 pirkko.siukonen at tornio.fi
Muut tietopalvelut
Geologian tutkimuskeskus Terttu Aaltonen 040-7578734 terttu.aaltonen at gtk.fi
Kainun institutti – Kvensk institutt Mervi Haavisto +47 452 03 878 Mervi.Haavisto at kvenskinstitutt.no
Nordkalottens kultur- och forskningscentrum Marita Mattson-Barsk +46 70-3213935 marita.mattson-barsk at haparanda.se
TIETOKANNAN TIEDONTUOTTAJAT

Lapin kirjasto -ryhmä


 Paluu etusivulle